Záclony, závěsy a řasící pásky můžete hledat pomocí parametrů
Kolekce
Adwin
Basic
Boreas
Color set
Creative
Dilzas
Drapilux
Exclusive
Mode Home
Notus
Rasch
Simta
Creative S
Indes / Fuggerhaus
Englisch Dekor
Holland Haag
Barvy
Modrá
Červená
Žlutá
Černá
Zelená
Bílá
Hnědá
Fialová
Růžová
Oranžová
Smetanová
Šedá
Natur
Béžová
Vínová
Ostatní
Vlastnosti
Nehořlavé látky
Organza
Voál
Crash
Potisk
Vytkávané
Žinylka
Bez olůvka
Síťované
Výška s olůvkem
295 - 300 cm
210 - 260 cm
175 - 180 cm
120 - 152 cm
305 - 420 cm
30 - 90 cm Vitrážky
280 - 290 cm
265 - 275 cm
Složení
Trevira CS
100% PES
100% bavlna
100% len
Len +
Viskóza +
Bavlna +
Acryl +
Odstíny
Tmavé
Světlé
Vzory
Dětské
Jednobarevné
Pruhy
Květy / listy
Se vzorem
Geometrické
Kruhy / puntíky
Gramáž
27 - 40 g/m2
41 - 60 g/m2
61 - 100 g/m2
101 - 200 g/m2
201 - 300 g/m2
301 - 400 g/m2
501 - g/m2
Štítky
Expresní sklad
Výprodejové látky
Novinka
Zobrazit 710 výsledků Resetovat vše

O firmě


firma Styltex

Rodinná firma s 24-letou tradicí na českém trhu.

  • Jsme dovozci desítek významných světových výrobců pro velkoobchod i privátní klientelu
  • V naší nabídce naleznete všechny druhy stínění oken, tapet a ložního sortimentu
  • Máme vlastní profesionální šicí dílnu
  • Máme za sebou tisíce realizací v ČR i v zahraničí
  • Náš portál STYLTEX.cz nabízí ucelený sortiment naší společnosti v elektronické podobě
  • Informujeme veřejnost pomocí našeho internetového časopisu ZACLONA.cz ve třech světových jazycích
  • Založili jsme CZECH DECO TEAM

 

Jméno STYLTEX demonstruje historické propojení jména Smejkal – Týma a zároveň symbolizuje zaměření na STYLový TEXtil.

 

U vzniku společnosti Styltex nebyli žádné peníze, ani žádní rodiče, kteří by Šárka Týmová Styltexmohli pomoci byť i jen radou, ale studentka tehdy VŠE v Praze Šárka Smejkalová. Psal se rok 1994 a Šárka se vydala poprvé do Německa koupit první roli záclon, kterou měla v úmyslu nabídnout zákazníkům, které zatím neměla. Brzy po jejím boku stál i její partner Martin Týma, se kterým vytvořili první realizační tým. Šárka byla v jedné osobě ředitelkou, obchodnicí, švadlenou i designérkou a Martin jí byl oporou, řidičem a montérem.

 

V roce 1996 se k týmu přidal Karel Smejkal, který přišel do Prahy na ČVUT a o několik let později i třetí ze sourozenců Radek Smejkal taktéž student VŠE v Praze.

 

První vzorkovna byla v jedné nevelké místnosti v domě v ulici Šternberkově na Praze 7 s jedním telefonem na malém stole, na kterém se naše maminka učila ještě jako dítě psát. Faxovat se chodilo na Hlavní nádraží, pro zboží do Německa a na zakázky se jezdilo červenou škodovkou, která pravidelně „vařila“ v kolonách. Mobilní telefony byly něco, o čem se ani nepřemýšlelo. A protože si Styltex nikdy nevzal úvěr, první vizitky se vytiskli, až když se pořídil první počítač a tiskárna.

 

Prvních deset let Styltexu bylo „poznamenáno“ podnikáním studentů, kdy se energie musela dělit mezi školu a firmu. Největší tíha tak spočívala stále na Šárce (také ještě studenetkou) s Martinem. To co bylo prvotní nevýhodou, se ale záhy ukázalo jako přínosem. Radek s Karlem se postupně stále víc zapojovali a přinášeli sebou tolik důležitý vnější pohled. Styltex tak jako jediná společnost v našem oboru nezačal klasickou webovou stránkou, ale rovnou internetovým obchodem. V té době bylo oblíbené rčení u našich dodavatelů, že „ve Styltexu musíte mít vysokou školu, abyste mohli stát na štaflích“.

Po dalších deseti letech již Styltex převzal naplno otěže a postupně se propracoval v dominující společnost na českému trhu, která více než na investicích musela vyrůst na potu svých zakladatelů a jejich neortodoxních nápadech. STYLTEX otevřel největší internetový obchod s dekoracemi oken v ČR, spustil první mezinárodní odborný internetový časopis o stínění www.zaclona.cz, vytvořil portál s kalkulátory stínění oken www.dointerieru.cz, založil Czech Deco Team a v roce 2015 se aktivně podílel na spuštění mezinárodního portálu – Inspireli.com. Dnes má STYLTEX 50 zaměstnanců a za sebou desítky tisíc realizací. Vzorkovna STYLTEXu se přemístila do studia v ulici Dukelských Hrdinů, kde sídlí dodnes.

 

 

Naše společnost je mnohem větší a významnější, než byla v roce 1994, ale její duch je stále stejný, stejně jako my všichni, kteří jsme tuto rodinnou firmu pomáhali pro Vás vytvořit. Dnes Vás můžeme hrdě pozvat do našeho studia a říct, že ZDE BYDLÍ DESIGN!

 

 

Studio STYLTEX na Dukelských Hrdniů 22 v Praze 7. Mezi naše reference patří spolupráce s cca 140 architekty ve sdružení Czech Deco Team - včetně například prof. Šípka, Ing.Arch. Kunce, Ing.Arch. Drbala a mnoha dalšími.

Showroom a prodejna


STYLTEX DESIGN, spol s r.o. Dukelských Hrdinů 22
170 00, Praha 7
OTEVŘENO po: 9:00 - 12:00, 13:30 - 18:00
út - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 17:30
Kontaktní informace