Záclony, závěsy a řasící pásky můžete hledat pomocí parametrů
Zobrazit 1 528 výsledků Resetovat vše

O firmě


firma Styltex

Rodinná firma s 30-letou tradicí na českém trhu. (1994-2024)

  • Jsme dovozci desítek významných světových výrobců pro velkoobchod i privátní klientelu
  • V naší nabídce naleznete všechny druhy stínění oken, tapet a ložního sortimentu
  • Máme vlastní profesionální šicí dílny s cca 50 zaměstnanci
  • Máme za sebou tisíce realizací v ČR i v zahraničí
  • Náš portál STYLTEX.cz nabízí ucelený sortiment naší společnosti v elektronické podobě
  • Informujeme veřejnost pomocí našeho internetového časopisu ZACLONA.cz ve třech světových jazycích
  • Založili jsme CZECH DECO TEAM

 

Jméno STYLTEX demonstruje historické propojení jména Smejkal – Týma a zároveň symbolizuje zaměření na STYLový TEXtil.

 

U vzniku společnosti Styltex nebyli žádné peníze, ani žádní rodiče, kteří by Šárka Týmová Styltexmohli pomoci byť i jen radou, ale studentka tehdy VŠE v Praze Šárka Smejkalová. Psal se rok 1994 a Šárka se vydala poprvé do Německa koupit první roli záclon, kterou měla v úmyslu nabídnout zákazníkům, které zatím neměla. Brzy po jejím boku stál i její partner Martin Týma, se kterým vytvořili první realizační tým. Šárka byla v jedné osobě ředitelkou, obchodnicí, švadlenou i designérkou a Martin jí byl oporou, řidičem a montérem.

 

V roce 1996 se k týmu přidal Karel Smejkal, který přišel do Prahy na ČVUT a o několik let později i třetí ze sourozenců Radek Smejkal taktéž student VŠE v Praze.

 

První vzorkovna byla v jedné nevelké místnosti v domě v ulici Šternberkově na Praze 7 s jedním telefonem na malém stole, na kterém se naše maminka učila ještě jako dítě psát. Faxovat se chodilo na Hlavní nádraží, pro zboží do Německa a na zakázky se jezdilo červenou škodovkou, která pravidelně „vařila“ v kolonách. Mobilní telefony byly něco, o čem se ani nepřemýšlelo. A protože si Styltex nikdy nevzal úvěr, první vizitky se vytiskli, až když se pořídil první počítač a tiskárna.

 

Prvních deset let Styltexu bylo „poznamenáno“ podnikáním studentů, kdy se energie musela dělit mezi školu a firmu. Největší tíha tak spočívala stále na Šárce (také ještě studentce) s Martinem. To co bylo prvotní nevýhodou, se ale záhy ukázalo jako přínosem. Radek s Karlem se postupně stále víc zapojovali a přinášeli sebou tolik důležitý vnější pohled. Styltex tak jako jediná společnost v našem oboru nezačal klasickou webovou stránkou, ale rovnou internetovým obchodem. V té době bylo oblíbené rčení u našich dodavatelů, že „ve Styltexu musíte mít vysokou školu, abyste mohli stát na štaflích“.

Po dalších deseti letech již Styltex převzal naplno otěže a postupně se propracoval v dominující společnost na českému trhu, která více než na investicích musela vyrůst na potu svých zakladatelů a jejich neortodoxních nápadech. STYLTEX otevřel největší internetový obchod s dekoracemi oken v ČR, spustil první mezinárodní odborný internetový časopis o stínění www.zaclona.cz, vytvořil portál s kalkulátory stínění oken www.dointerieru.cz, založil Czech Deco Team a v roce 2015 se aktivně podílel na spuštění mezinárodního portálu – Inspireli.com. Dnes má STYLTEX 50 zaměstnanců a za sebou desítky tisíc realizací. Vzorkovna STYLTEXu se přemístila do studia v ulici Dukelských Hrdinů, kde sídlí dodnes.

 

 

 

 

Výroba Poděbrady (Street View): 

Šicí dílna STYLTEX - KBH Podebrady Sklad STYLTEX KBH Podebrady Vzorkovna STYLTEX KBH Poděbrdy

PODĚBRADY:

Jste z Poděbrad nebo okolí? Máme pobočku i v našem rodném městě:
Kamila Malkovská 00420 777234020 kamila.malkovska@styltex.cz
Skladištní 40/16, Poděbrady, 290 01

Výroba Kaplice:

STYLTEX - šicí dílna Kaplice RabtexSTYLTEX - šicí dílna Kaplice RabtexSTYLTEX - šicí dílna Kaplice RabtexSTYLTEX - šicí dílna Kaplice RabtexSTYLTEX - šicí dílna Kaplice RabtexSTYLTEX - šicí dílna Kaplice Rabtex

Mostky 7, Kaplice, 382 41

 

Naše společnost je mnohem větší a významnější, než byla v roce 1994, ale její duch je stále stejný, stejně jako my všichni, kteří jsme tuto rodinnou firmu pomáhali pro Vás vytvořit. Dnes Vás můžeme hrdě pozvat do našeho studia a říct, že ZDE BYDLÍ DESIGN!

Studio STYLTEX na Dukelských Hrdniů 22 v Praze 7. Mezi naše reference patří spolupráce s více jak 500 architekty.

Showroom a prodejna


STYLTEX DESIGN, spol s r.o. Dukelských Hrdinů 22
170 00, Praha 7
OTEVŘENO po: 9:00 - 12:00, 13:30 - 18:00
út - čt: 9:00 - 18:00
pá: 9:00 - 17:30
Kontaktní informace